Surat, Gujarat
GST No. 24ABJFS2367L1ZS
Call 0804730073293% Response Rate
Send Enquiry

| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Diameter | 40 mm |
| Color | White |
| Material | HDPE |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details





| Capacity | 50 ml |
| Material | Polyethylene Terephthalate (PET) |
| Cap Type | Screw Cap |
| Shape | Round |
| Features | Leak Proof |
View Complete details





| Minimum Order Quantity | 300 Piece |
| Capacity | 1 L |
| Shape | Cylindrical |
| Cap Type | Screw Cap |
| Neck Diameter | 28 mm |
| Pattern | Plain |
| Material Grade | Non Food Grade |
| Features | Recyclable, Reusable |
| Usage and Application | Chemical Packaging |
View Complete details



| Minimum Order Quantity | 300 Piece |
| Capacity | 1 L |
| Is It Leak Proof | YES |
| Secondary Packing Option | NO |
| Product Code | 1000MLABSCREWPLUG |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details