Manufacturer of a wide range of products which include hdpe bottles 500 ml, hdpe 1000ml round bottle, 100ml hdpe hair oil bottle with flip top cap, screw cap hdpe bottle, hdpe pump bottle and 200 ml hdpe shampoo bottle.




₹ 16 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 500ml |
| Color | White |
| Material | HDPE |
| Shape | Round |
| Cap Type | Spray Pump |
| Use For Storage | Chemical |
| Brand | Hi-Tech |
| Product Type | car wash bottle |
| Country of Origin | Made in India |






₹ 22 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Neck Size | 46 mm |
| Capacity | 1 Litre |
| Color | White |
| Material | HDPE |
| Shape | Round |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Reusable, Recyclable |
| Use For Storage | Chemical |
| Brand | Hi-Tech |
| Product Type | hdpe bottle |





₹ 4.50 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Capacity | 100 ML |
| Material | HDPE |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Color | WHITE |
| Shape | ROUND |
| Usage | Shampoo |
| Design Type | Standard |
| Cap Size | 19 MM |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 22.26 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 1000ml |
| Usage/Application | agro company |
| Color | White |
| Material | HDPE |
| Size | 1000ml |
| Cap Type | Screw Cap |
| Use For Storage | Chemical |
| Brand | Hi-Tech |
| Weight | 100gm |



₹ 14.26 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 500ml |
| Material | HDPE |
| Shape | Round |
| Color | White |
| Cap Type | Dispenser Pump |
| Neck Size | 19 MM |
| Use For Storage | ALL TYPE USE |
| Brand | Hi-Tech |
| Country of Origin | Made in India |





₹ 15 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 200 ML |
| Material | Plastic |
| Packaging Type | PLASTIC LINER PACK |
| Color | WHITE |
| Shape | ROUND |
| Cap Type | Dispenser Pump |
| Usage | Shampoo |
| Size | 200 ML |



₹ 51 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 5 liter |
| Material | Hdpe |
| Country of Origin | Made in India |
| used | liquid detergent |
| colour | white |
| cap type | inner with arial cap |




₹ 35 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 1000 ml |
| Material | Hdpe |
| Country of Origin | Made in India |
| CAP TYPE | FABRIC |
| capacity filling | 5 litter, 2 litter, 1 litter and 500ml available |
| used | liquid detergent |





₹ 51 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Material | HDPE |
| Weight | 280 GM |
| Fragrance | Jasmine |
| Usage/Application | Dish Washing |
| Brand | SHIVAM PACKAGING |
| Packaging Type | Plastic Can |
| Form | Liquid |
| Capacity | 5 LITTER |






₹ 20 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Quantity Per Pack | 500 ml |
| Packaging Type | Bottle |
| Usage/Application | Industrial |
| Color | WHITE |
| Country of Origin | Made in India |
| BRAND | KAJAL PET CONTAINERS |
| MATERIAL | HDPE |


₹ 23 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 1 litre |
| Shape | Round |
| Pattern | Plain |
| Lid Type | Screw On Lid |
| Usage and Applications | Personal Care Products, Industrial Chemicals, Lab and Scientific Applications, Pharmaceuticals, Health and Wellness Products |
| Features | Reuseable |
| Material Grade | Food Grade |
| Country of Origin | Made in India |






₹ 6.15 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Country of Origin | Made in India |
| TYPE | HDPE |
| SIZE | 120 CC |
| COLOR | WHITE AND BLUE |
| BRAND | SHIVAM PACKAGING |
| SHAPE | ROUND |
| USAGE | TABLET CONTAINER |








₹ 4.50 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Material | Plastic |
| Capacity | 100 ML |
| Color | WHITE |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Shape | ROUND |
| Usage | Shampoo |
| Design Type | Standard |
| Packaging Type | LINER PACK |
| Size | 100 ML |



₹ 6.5 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Material | HDPE |
| Capacity | 200ML |
| Color | WHITE |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Shape | ROUND |
| Usage | Shampoo |
| Design Type | Standard |
| Packaging Type | PLASTIC LINER PACK |
| Size | 200 ML |






₹ 18 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 1 Litre |
| Material | HDPE |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Color | White |
| Use For Storage | Chemical |
| Shape | Round |
| Neck Size | 28 mm |
| Product Type | hdpe bottle with flip top cap |
| Country of Origin | Made in India |






₹ 5.5 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1075 Piece |
| Capacity | 100 ml |
| Material | PET |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Color | TRANSPARENT |
| Shape | ROUND |
| Usage | HAIR OIL |
| Design Type | Standard |
| Cap Size | 19 MM |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 6.11 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 3000 Piece |
| Capacity | 200ml |
| Material | PET |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Brand | Hi-Tech |
| Color | Transparent |
| Use For Storage | Oils |
| Shape | Round |
| Neck Size | 19 mm |
| Grade Standard | pp |
| Neck Type | 19mm |





₹ 20 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Material | HDPE |
| Capacity | 1 Litre |
| Cap Type | Screw Cap |
| Color | White |
| Features | Reusable, Recyclable, Temperature Resistance |
| Brand | Hi-Tech |
| Country of Origin | Made in India |





₹ 23 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Capacity | 1000 ML |
| Brand | SHIVAM PACKAGING |
| Material | HDPE |
| Usage/Application | AGRO CHEMICAL |
| Color | WHITE |
| Cap Type | SCREW CAP |
| Features | Reusable, Recyclable |
| Size | 1 LITTER |






₹ 21 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 1 Litre |
| Material | HDPE |
| Shape | Round |
| Color | White |
| Cap Type | Dispenser Pump |
| Neck Size | 28mm |
| Use For Storage | Chemical |
| Brand | Hi-Tech |
| Product Type | hdpe pump bottle |
| Country of Origin | Made in India |





₹ 5 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Capacity | 100 ml |
| Material | HDPE |
| Packaging Type | PLASTIC LINER PACK |
| Color | WHITE |
| Cap Type | FLIP TOP CAP |
| Shape | ROUND |
| Brand | SHIVAM PACKAGING |
| Features | Reusable, Recyclable |






₹ 4.50 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 100ml |
| Material | PET |
| Shape | Round |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Color | WHITE |
| Usage | Shampoo |
| Design Type | Standard |
| Cap Size | FLIP TOP CAP |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 5.50 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 100 ml |
| Material | PET |
| Cap Type | Screw Cap |
| Color | WHITE |
| Shape | ROUND |
| Usage | HAIR OIL |
| Design Type | Standard |
| Cap Size | 19 MM |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 20 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Material | Plastic |
| Packaging Type | liner pack with box packing |
| Shape | ROUND |
| Cap Type | Spray Pump |
| Features | Reusable, Recyclable |
| Usage | Shampoo |
| Capacity | 100ML, 200ML, 500ML AND 1000ML |
| Color | white and black |



₹ 12 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Capacity | 500 ml |
| Material | Hdpe |
| Country of Origin | Made in India |
| shape | round |
| cap type | seal cap |
| used | chemical |






₹ 5 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Capacity | 100ml |
| Material | HDPE |
| Color | WHITE AND BLACK |
| Shape | Square |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Usage | Shampoo |
| Cap Size | 19 MM |
| Features | Recyclable |
| Country of Origin | Made in India |






₹ 4.50 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 3000 Piece |
| Capacity | 100 ml |
| Color | White |
| Shape | Square |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Neck Diameter | 20 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| BRAND | KAJAL PET CONTAINERS |



₹ 0.75 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10000 Piece |
| Capacity | 5 g |
| Color | Blue |
| Plastic Type | PP |
| Cap Type | Screw Cap |
| Shape | Round |


₹ 1.20 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Diameter | 28 mm |
| Color | White |
| Material | HDPE |
| Usage/Application | Sanitizer |
| Shape | Mushroom |
| Bottle Type | Juice Bottle |
| Is It Recyclable | Recyclable |
| Type Of Cap | Screw Cap |
| Country of Origin | Made in India |







₹ 4.25 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1500 Piece |
| Capacity | 50 ML |
| Material | HDPE |
| Color | WHITE |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Shape | ROUND |
| Usage | hair oil |
| Design Type | Standard |
| Packaging Type | PLASTIC LINER PACK |
| Size | 50ML |



₹ 15 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 150 ml |
| Shape | Cylindrical |
| Color | White |
| Cap Type | Pump Dispensers |
| Pattern | Plain |
| Material Grade | Non Food Grade |
| Features | Recyclable, Reusable |
| Usage and Application | Personal Care Products |






₹ 1.50 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25000 Piece |
| Country of Origin | Made in India |
| NACK SIZE | 46 MM |
| MATERIAL | HDPE |
| USE | AGRO CHEMICALS BOTTLE |
| COLOUR | RED, WHITE AND GREEN |






₹ 13 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Color | Transparent |
| Shape | Cylindrical |
| BRAND | KAJAL PET CONTAINERS |
| MATERIAL | PET BOTTLE |
| SIZE | 50 ML, 100 ML, 200 ML, 500 ML AND 1 LITTER |

₹ 7.50 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1200 Piece |
| Capacity | 100 ml |
| Material | HDPE |
| Color | white |
| Shape | round and squire |
| Cap Type | Screw Cap |
| Usage | dusting powder use |
| Features | Reusable, Recyclable |
| Country of Origin | Made in India |






₹ 9 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Capacity | 100 ml |
| Material | Plastic |
| Usage/Application | For Business Use |
| Country of Origin | Made in India |

₹ 0.50 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10000 Piece |
| Material | Polypropylene |
| Neck Size | 11-20 mm |
| Type | Seal Caps |
| Usage/Application | Edible Oil |
| Color | White |
| Dimensions | 19 MM |
| Packaging Type | Bag |
| Shape | Round |
| Design | Seal Cap |
| Diameter | 19 mm |
Mr. Suresh (Patner)
Shivam Packaging
144,Anjani, Ind.Estat Amroli-Sayan,Road, Godhan, Surat - 394130, Gujarat, India


































