Surat, Gujarat
GST No. 24ABJFS2367L1ZS
Call 0804730073293% Response Rate
Send Enquiry





| Minimum Order Quantity | 10000 Piece |
| Capacity | 200 ml |
| Color | White |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Features | Leak Proof |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details





| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 500 ML AND 1000 ML |
| Usage/Application | Storage |
| Type | HDPE MATERIAL |
| Size | 500 ML AND 1000 ML |
| Brand | HDPE |
| Shape | Square |
| Plastic Material | High-density polyethylene (HDPE) |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details




| Minimum Order Quantity | 2500 Piece |
| Capacity | 1 Litre |
| Weight | 45 GM |
| Brand | SHIVAM PACKAGING |
| Application | Cosmetic |
| Color | White |
| Shape | Square |
| Plastic Material | High-density polyethylene (HDPE) |
| Design Type | FLATE |
| Cap Type | PLAIN |
| Pattern | Plain |
View Complete details





| Minimum Order Quantity | 3000 Piece |
| Capacity | 50 ml |
| Color | Black |
| Material | Polypropylene (PP) |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
View Complete details



| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 5 LITTER |
| Storage Material | Chemical |
| Usage/Application | Storage |
| Brand | KAJAL PET CONTAINERS |
| Color | White |
| Shape | Square |
| Plastic Material | High-density polyethylene (HDPE) |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details







| Minimum Order Quantity | 3000 Piece |
| Capacity | 50 ml |
| Shape | Square |
| Color | White |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Pattern | Plain |
| Material Grade | Non Food Grade |
| Features | Reusable, Recyclable |
| Usage and Application | Personal Care Products |
View Complete details



| Minimum Order Quantity | 1500 Piece |
| Color | Blue |
| Shape | Round |
| Features | Leak Proof, Recyclable, Reusable |
| Usage and Application | Chemical Packaging |
| brand | kajal pet containers |
View Complete details