Surat, Gujarat
GST No. 24ABJFS2367L1ZS
Call 0804730073293% Response Rate
Send Enquiry






| Type | Flip Top Caps |
| Usage/Application | Mineral Water |
| Color | White |
| Shape | Round |
| Is It Recyclable | Recyclable |
| Moulding Die Required | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details






| Capacity | 200 ml |
| Usage/Application | SHAMPOO |
| Color | Transparent |
| Cap Type | Screw Cap |
| Material | PET |
| Size | 200 ML |
| Use For Storage | Chemical |
| Brand | Hi-Tech |
View Complete details





| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 150ml |
| Material | PET |
| Shape | Round |
| Color | Transparent |
| Neck Size | 42mm |
| Use For Storage | Face wash |
| Brand | Hi-Tech |
| Product Type | Face Wash |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details





| Capacity | 100 ml |
| Color | Transparent |
| Size | 100 ML |
| Usage/Application | OIL |
| Material | pp pet |
| Cap Type | Pump Sprayer |
| Shape | round |
| Design Type | ROUND |
View Complete details






| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Capacity | 100ml |
| Material | HDPE |
| Color | WHITE |
| Shape | Round |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Usage | Hair oil |
| Cap Size | 19 MM |
| Features | Recyclable, Reusable |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details




| Capacity | 30 ml |
| Material | Glass |
| Usage/Application | For Industrial Use |
| Pattern | Plain |
| Shape | Round |
View Complete details





| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Neck Size | 24 mm |
| Material | HDPE |
| Usage/Application | Hotel |
| Features | Reusable, Recyclable |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details





| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 250ml |
| Shape | Cylindrical |
| Color | White |
| Cap Type | Pump Dispensers |
| Pattern | Plain |
| Material Grade | Non Food Grade |
| Features | Recyclable, Reusable |
| Usage and Application | Personal Care Products |
| Neck Diameter | 28 mm |
View Complete details





| Capacity | 200 ml |
| Color | Transparent |
| Shape | Cylindrical |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Neck Diameter | 20 mm |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details




| Capacity | 30 ml |
| Color | Transparent |
| Shape | Round |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Pattern | Plain |
| Feature | Recyclable |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details




| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Capacity | 250 ml |
| Material | Polypropylene (PP) |
| Color | Black |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| BRAND | SHIVAM PACKING |
View Complete details





| Minimum Order Quantity | 3000 Piece |
| Capacity | 100 ml |
| Color | Black |
| Material | Polypropylene (PP) |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| BRAND | SHIVAM PACKING |
View Complete details



| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Neck Size | 24 mm |
| Material | HDPE |
| Usage/Application | Household |
| Shape | Cylindrical |
| Color | White |
| Neck Diameter | 24 mm |
| Pattern | Plain |
| Features | Reusable, Recyclable |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details





| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 500 ml |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details







| Minimum Order Quantity | 3000 Piece |
| Country of Origin | Made in India |
| TYPE | pharma pet |
| SIZE | 50ml, 100ml, 200ml, 500ml and 1000ml. |
| COLOR | customized |
| BRAND | Shivam packaging |
| SHAPE | round |
View Complete details




| Minimum Order Quantity | 3000 Piece |
| Country of Origin | Made in India |
| TYPE | PHARMA PET |
| SIZE | 30 ML |
| COLOR | AMBER |
| BRAND | SHIVAM PACKAGING |
| SHAPE | ROUND |
| USAGE | SYRUP |
View Complete details





| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Country of Origin | Made in India |
| TYPE | PET PHARMA |
| SIZE | 100 ML |
| COLOR | BLUE AND TRANSPARENT |
| BRAND | SP |
| SHAPE | ROUND |
View Complete details




| Minimum Order Quantity | 3000 Piece |
| Material | PET |
| Shape | Round |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Color | AMBER |
| Usage | Shampoo |
| Design Type | Standard |
| Cap Size | 28 MM |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details







| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 100 ml |
| Shape | Cylindrical |
| Color | White |
| Cap Type | Screw Cap |
| Neck Diameter | 24 mm |
| Pattern | Plain |
| Material Grade | Food Grade |
| Features | Recyclable, Reusable |
| Usage and Application | Personal Care Products |
View Complete details





| Minimum Order Quantity | 3000 Piece |
| Form | LIQUIED CLENNER |
| Color | MILKY WHITE |
| Packaging Size | 1000 PCS |
| Brand | KAJAL PET CONTAINERS |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details






| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Neck Size | 40 mm |
| Capacity | 100 ml |
| Shape | Cylindrical |
| Color | White |
| Cap Type | Pump Dispensers |
| Pattern | Plain |
| Material Grade | Non Food Grade |
| Features | Recyclable, Reusable |
| Usage and Application | Personal Care Products |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details




| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Neck Size | 40 mm |
| Capacity | 150 ml |
| Shape | Cylindrical |
| Color | White |
| Cap Type | Pump Dispensers |
| Pattern | Plain |
| Material Grade | Non Food Grade |
| Features | Reusable, Recyclable |
| Usage and Application | Personal Care Products |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details