Offering you a complete choice of products which include 500 ml pet jar, 250 gm pet jar, 200 gm cosmetic cream jar, 100 ml pet jar, plastic pet jar 1000ml and transparent round pet jars.










₹ 10 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 500 ml |
| Usage/Application | Personal Care |
| Brand | 500 gm jar |
| Shape | Square |
| Material | pp pet |
| Color | Transparent |
| Neck Size | 63 mm |











₹ 8 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 250 gm |
| Usage/Application | Personal Care |
| Brand | 250 gm pet jar |
| Color | Transparent |
| Shape | Square |
| Material | pp pet |
| Neck Size | 63 mm |






₹ 9 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 200 ml |
| Material | Polyethylene |
| Cap Type | Screw cap |
| Shape | Round |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |






₹ 7.50 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 100 ML |
| Shape | Round |
| Color | Transparent |
| Usage/Application | Food Storage |
| Application | Food Packaging |
| Plastic Material | PET |
| Pattern | Plain |
| Brand | SHIVAM PACKAGING |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 16 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 1000 ML |
| Color | Transparent |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Food Storage |
| Application | Food Packaging |
| Plastic Material | PET |
| Weight | 45 GM |
| Pattern | Plain |
| Brand | SHIVAM PACKAGING |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 10 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 500 ML |
| Color | Transparent |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Food Storage |
| Application | Food Packaging |
| Plastic Material | PET |
| Pattern | Plain |
| Brand | SHIVAM PACKAGING |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 8.50 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 250 gm |
| Usage/Application | Beverage |
| Brand | 250 gm pet jar |
| Size | 250GM |
| Shape | Round |
| Type | pet pp |
| Material | pp pet |
| Color | Transparent |
| Neck Size | 73 MM |




₹ 12 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Capacity | 500 ML |
| Brand | SHIVAM PACKING |
| Color | Transparent |
| Application | Food Packaging |
| Shape | Round |
| Plastic Material | PET |
| Usage/Application | Food Storage |
| Pattern | Plain |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 1.11 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 15000 Piece |
| Color | Yellow |
| Size | 53MM |
| Shape | ROUND |
| Brand | SHIVAM PACKAGING |
| Type | CAP |
| Material | PP |
| Dimensions | 53MM |
| Country of Origin | Made in India |





₹ 12 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 250 ML |
| Shape | Round |
| Lid Type | Screw Cap |
| Neck Diameter | 63 mm |
| Color | Transparent |
| Pattern | Plain |
| Features | Recyclable, Reuseable |
| Usage and Applications | Cosmetics Packaging, Food Packaging and Storage |













₹ 4.75 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 50GM |
| Usage/Application | Personal Care |
| Brand | 50GM PET JAR |
| Size | 50 gm |
| Type | pet pp |
| Material | pp pet |
| Color | Transparent |



₹ 15 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 1000ML |
| Usage/Application | Personal Care |
| Brand | 1000GM PET JAR |
| Color | Transparent |
| Size | 1000ML |
| Shape | Round |
| Material | pp pet |
| Neck Size | 96MM |



₹ 8 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 250 gm |
| Usage/Application | Personal Care |
| Brand | PLASTIC PET ROUND JAR |
| Color | Transparent |
| Size | 50GM - 500GM |
| Shape | Round |
| Type | pet pp |
| Material | pp pet |
| Neck Size | 63 mm |






₹ 1.50 / PieceGet Latest Price
| Color | GREEN |
| Capacity | 200ml |
| Material | PP MAS |
| Cap Type | SCREW CAP |
| Usage/Application | AGRO |
| Use For Storage | Chemical |
| Size | 46MM CAP |



₹ 4.50 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 50GM |
| Usage/Application | Pharmaceutical |
| Brand | SHIVAM PACKAGING |
| Color | Transparent |
| Size | 50GM |
| Weight | 5.50GM |
| Shape | Round |
| Material | PP MAS |







₹ 15 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 500 ml |
| Color | Transparent |
| Shape | Cylindrical |
| Cap Type | Pump Dispenser Cap |
| Country of Origin | Made in India |
Mr. Suresh (Patner)
Shivam Packaging
144,Anjani, Ind.Estat Amroli-Sayan,Road, Godhan, Surat - 394130, Gujarat, India














