Manufacturer of a wide range of products which include tractor lubricant oil bottle, empty liquid detergent bottle, 5000 ml hdpe can with side handle, 250ml hdpe pump bottle, white hdpe hand wash bottle pump sprayer and 1000ml liquid detergent bottle.








₹ 9.50 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 750 ML |
| Color | TRANSPARENT |
| Usage/Application | OIL |
| Size | 750 ML |
| Container Type | PET BOTTLE |
| Shape | TRIANGLE |
| Cap Type | 38 MM CAPS |





₹ 17.50 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 1 litre |
| Shape | Rectangle |
| Color | White |
| Material | Plastic |
| Pattern | Plain |








₹ 35 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 5 litre |
| Color | White |
| Shape | Rectangular |
| Cap Type | Screw Cap |
| Pattern | Plain |
| Material Grade | Food Grade |
| Features | Temperature Resistance, Reusable, Recyclable |
| Usage and Application | Chemical Packaging |
| use | chemical storage, home care product, edible oil |
| brand | kajal pet containers |




₹ 12 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 200 ml |
| Cap Type | Spray Pump |
| Brand | Hi-Tech |
| Color | White |
| Use For Storage | Chemical |
| Shape | Round |
| Neck Size | 28 mm |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 16 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 500ml |
| Size | 500 ml |
| Shape | Square |
| Color | White |
| Material | HDPE |
| Cap Type | Spray Pump |
| Use For Storage | Chemical |
| Brand | 500 ml hand wash bottle with pump |





₹ 13 / PieceGet Latest Price
| Material | COSMETIC BOTTLE |
| Country of Origin | Made in India |
| TYPE | PET SHAMPOO BOTTLE |
| SIZE | 1000 ML |
| COLOR | TRANSPARENT |
| BRAND | SHIVAM PACKAGING |
| SHAPE | ROUND |
| USAGE | COSMETIC BOTTLE |






₹ 8.11 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Material | Plastic |
| Capacity | 1000 ML |
| Color | TRANSPARENT |
| Cap Type | Screw Cap |
| Shape | ROUND |
| Usage | Shampoo |
| Design Type | Standard |
| Packaging Type | PLASTIC LINER PACK |
| Size | 1000 ML |





₹ 4.75 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 3000 Piece |
| Capacity | 100 ml |
| Shape | Square |
| Color | White |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Pattern | Plain |
| Material Grade | Non Food Grade |
| Features | Recyclable, Reusable |
| Usage and Application | Personal Care Products |




₹ 7.26 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Country of Origin | Made in India |
| TYPE | PHARMA PET |
| SIZE | 250 ML |
| COLOR | MILKY WHITE |
| BRAND | SHIVAM PACKAGING |
| SHAPE | ROUND |









₹ 5.26 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1075 Piece |
| Material | PET |
| Capacity | 100ML |
| Cap Type | Screw Cap |
| Color | TRANSPARENT |
| Shape | Round |
| Usage | Hair Oil |
| Design Type | Standard |
| Cap Size | 19MM |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Box |







₹ 9 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 1000 ML |
| Material | Plastic |
| Color | TRANSPARENT |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Shape | ROUND |
| Design Type | Standard |
| Packaging Type | PLASTIC LINER PACK |
| Size | 1000 ML |
| Usage | Shampoo |
| Cap Size | 28 MM |





₹ 3.25 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 50 ML |
| Material | PET |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Color | TRANSPARENT |
| Shape | ROUND |
| Usage | hair oil |
| Design Type | Standard |
| Cap Size | 19mm |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 1.21 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25000 Piece |
| Capacity | 30 ml |
| Usage/Application | CHEMICAL MEASURMENT USE |
| Packaging Type | BAG |
| Shape | ROUND |
| Size | 30 ML |
| Brand | SHIVAM PACKAGING |
| Weight | 4.5 |
| Is It Disposable | Non Disposable |
| Country of Origin | Made in India |






₹ 1.50 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 15000 Piece |
| Capacity | 25 g |
| Color | Green |
| Plastic Type | PP |
| Cap Type | Screw Cap |
| BRAND | KAJAL PET CONTAINERS |




₹ 20 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Capacity | 1000 ml |
| Color | White |
| Cap Type | Screw Cap |
| Pattern | Plain |
| Material Grade | Non Food Grade |
| Features | Recyclable, Reusable |
| Usage and Application | Household and Cleaning Products |
| Country of Origin | Made in India |
| MATERIAL | HDPE |
| USE | CHEMICAL STOREGE |



₹ 1.25 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 5500 Piece |
| Set Contains | 10 Pieces |
| Usage/Application | Powder Measuring Scoop |
| Size | 100 mm |
| Shape | Cylindrical |
| Color | White |
| Resuable | Yes |
| Cap Type | Screw Cap |
| Neck Diameter | 28 mm |
| Pattern | Plain |
| Material Grade | Food Grade |






₹ 8 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 500 ML |
| Material | PET |
| Cap Type | Screw Cap |
| Color | TRANSPARENT |
| Shape | ROUND |
| Usage | Shampoo |
| Design Type | Standard |
| Cap Size | 28MM |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 22 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Capacity | 1 Litre |
| Material | HDPE |
| Cap Type | Screw Cap |
| Brand | 4 LAYER |
| Color | White |
| Use For Storage | Chemical |
| Shape | Round |
| Neck Size | 45MM |
| Product Type | CHEMICAL USE |
| Country of Origin | Made in India |












₹ 8 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 3000 Piece |
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
| Color | White |
| Shape | Round |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Pattern | Plain |
| Feature | Leak Proof, Reusable, Recyclable |
| Country of Origin | Made in India |








₹ 9 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 3150 Piece |
| Capacity | 200 ml |
| Color | White |
| Material | Polypropylene (PP) |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
Mr. Suresh (Patner)
Shivam Packaging
144,Anjani, Ind.Estat Amroli-Sayan,Road, Godhan, Surat - 394130, Gujarat, India


















