Surat, Gujarat
GST No. 24ABJFS2367L1ZS
Call 0804730073293% Response Rate
Send Enquiry




| Diameter | 25 mm |
| Color | White |
| Material | HDPE |
| Usage/Application | Sanitizer |
| Shape | Mushroom |
| Bottle Type | Juice Bottle |
| Is It Recyclable | Recyclable |
| Type Of Cap | Screw Cap |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details














| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Diameter | 25 mm |
| Color | White |
| Material | HDPE |
| Usage/Application | Sanitizer |
| Shape | Mushroom |
| Bottle Type | Juice Bottle |
| Is It Recyclable | Recyclable |
| Type Of Cap | Bottle Cap |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details






| Minimum Order Quantity | 30000 Piece |
| Diameter | 19 mm |
| Color | Blue |
| Material | Polypropylene |
| Usage/Application | Shampoo |
| Shape | Round |
| Brand | shivam packaging |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details





| Material | HDPE |
| Usage/Application | PP Jar |
| Diameter | 73mm |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details






| Minimum Order Quantity | 11000 Piece |
| Diameter | 83mm |
| Type | Seal Caps |
| Color | White |
| Usage/Application | PET JAR |
| Shape | ROUND |
| Brand | SHIVAM PACKAGING |
| Material | PP MAS |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details




| Minimum Order Quantity | 3000 Piece |
| Neck Size | 24 mm |
| Material | HDPE |
| Usage/Application | Hotel |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details














| Minimum Order Quantity | 15000 Piece |
| Capacity | 30 ml |
| Usage/Application | CHEMICAL |
| Packaging Type | BAG |
| Shape | ROUND |
| Size | 30ML |
| Brand | SHIVAM PACKAGING |
| Weight | 4.5 GM |
| Is It Disposable | Non Disposable |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details







| Minimum Order Quantity | 25000 Piece |
| Capacity | 30 ml |
| Usage/Application | CHEMICAL USE |
| Packaging Type | BAG |
| Shape | ROUND |
| Size | 30 ML |
| Brand | SHIVAM PACKAGING |
| Weight | 4.50 GM |
| Is It Disposable | Non Disposable |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details





| Minimum Order Quantity | 3000 Piece |
| Capacity | 200 ml |
| Color | White |
| Shape | Square |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Neck Diameter | 28 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| BRAND | KAJAL PET CONTAINERS |
| MATERIAL | HDPE |
View Complete details




| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Material | Plastic |
| Neck Size | 100 mm |
| Type | Flip Top Cap |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details







| Minimum Order Quantity | 25000 Piece |
| Capacity | 30 ml |
| Material | PLASTICS |
| Application | CHEMICAL USE |
| Weight | 4.5 |
| Country of Origin | Made in India |
| BRAND | SHIVAM PACKAGING |
View Complete details




| Minimum Order Quantity | 20000 Piece |
| Shape | Cylindrical |
| Color | Blue |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Pattern | Plain |
| Material Grade | Non Food Grade |
| Features | Reusable, Recyclable |
| Usage and Application | Personal Care Products |
View Complete details






| Minimum Order Quantity | 10000 Piece |
| Color | BLUE |
| Material | PP |
| Size | 38 MM |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details