Surat, Gujarat
GST No. 24ABJFS2367L1ZS
Call 0804730073293% Response Rate
Send Enquiry








| Minimum Order Quantity | 20000 Piece |
| Dimensions | 25 mm |
| Color | White |
| Material | PP RANDOM |
| Usage/Application | Shampoo |
| Shape | Round |
| Brand | SHIVAM PACKAGING |
View Complete details





| Minimum Order Quantity | 10000 Piece |
| Dimensions | 19 mm |
| Neck Size | 11-20 mm |
| Color | White |
| Material | HDPE |
| Usage/Application | Shampoo |
| Shape | Round |
| Brand | SHIVAM PACKAGING |
| Capacity | 20000 |
View Complete details




| Minimum Order Quantity | 10000 Piece |
| Diameter | 38 mm |
| Color | White |
| Material | HDPE |
| Usage/Application | For Capsule, Tablet Bottle |
| Shape | Round |
| Brand | SHIVAM PACKAGING |
View Complete details








| Minimum Order Quantity | 14000 Piece |
| Diameter | 25 mm |
| Color | White |
| Material | Polypropylene |
| Usage/Application | All Bottle Top |
| Shape | Round |
| Availability | per day 20000 |
| Bottle Type | All Type of Bottle |
| Capacity | 20000 |
| Installation Services Required | No |
| Is It Recyclable | Recyclable |
View Complete details







| Minimum Order Quantity | 18000 Piece |
| Diameter | 25 mm |
| Neck Size | 21-30 mm |
| Color | White |
| Material | PET |
| Usage/Application | Hair Oil |
| Shape | Round |
| Brand | SHIVAM PACKING |
View Complete details






| Minimum Order Quantity | 10000 Piece |
| Diameter | 19 mm |
| Neck Size | 11-20 mm |
| Color | White |
| Usage/Application | Shampoo |
| Shape | Round |
| Brand | SHIVAM PACKAGING |
View Complete details







| Minimum Order Quantity | 8000 Piece |
| Diameter | 25 mm |
| Color | Blue |
| Material | HDPE |
| Usage/Application | Shampoo |
| Shape | Round |
| Bottle Type | hair oil bottle |
| Brand | SHIVAM PACKAGING |
View Complete details






| Minimum Order Quantity | 24000 Piece |
| Dimensions | 25 mm |
| Color | Blue |
| Material | PP RANDOM |
| Usage/Application | Shampoo |
| Shape | Round |
| Brand | SHIVAM PACKAGING |
View Complete details








| Minimum Order Quantity | 30000 Piece |
| Color | Multi Color |
| Material | PET |
| Usage/Application | All types of bottle top |
| Shape | Round |
| Bottle Type | Any type bottle |
| Is It Customized | Customized |
| Is It Recyclable | Non Recyclable |
| Type Of Cap | Bottle Cap |
| Country of Origin | Made in India |
| Diameter. | 15mm |
View Complete details






| Minimum Order Quantity | 50000 Piece |
| Capacity | 5 g |
| Color | Blue |
| Plastic Type | PP |
| Cap Type | Screw Cap |
| BRAND | KAJAL PET CONTAINERS |
View Complete details




| Diameter | 19 mm |
| Color | Blue |
| Material | Polypropylene |
| Usage/Application | Shampoo |
| Shape | Round |
| Brand | SHIVAM PACKAGING |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details