Surat, Gujarat
GST No. 24ABJFS2367L1ZS
Call 0804730073293% Response Rate
Send Enquiry






| Minimum Order Quantity | 4000 Piece |
| Color | White |
| Size | 63 MM |
| Diameter | 63mm |
| Usage/Application | JAR |
| Shape | ROUND FLAT CAP |
| Brand | 63 MM CAP |
| Type | PLASTIC |
| Material | PP MAS |
| Dimensions | 63 |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details







| Minimum Order Quantity | 3400 Piece |
| Color | White |
| Diameter | 53mm |
| Usage/Application | PET JAR AND 50 GM GEL JAR CAP |
| Shape | ROUND FLAT |
| Brand | SHIVAM PACKAGING |
| Type | CAP |
| Features | LEAK PROF |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details






| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Color | White |
| Size | 96MM |
| Usage/Application | PROTEIN POWDER CAPS |
| Shape | ROUND FLAT CAP |
| Type | PLASTIC |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details





| Minimum Order Quantity | 3700 Piece |
| Color | White |
| Size | 53MM |
| Shape | FLAT |
| Brand | SHIVAM PACKAGING |
| Type | CAP |
| Material | PP |
| Dimensions | 53MM |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details







| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Brand | SHIVAM PACKAGING |
| Material | PET |
| Usage/Application | Food Packaging |
| Dimensions | 83MM |
| Type | FLAT |
| Color | White |
| Shape | ROUND |
| Size | 83 MM |
View Complete details








| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Type | Seal Caps |
| Color | BLACK |
| Diameter | 73mm |
| Usage/Application | PET JAR |
| Shape | ROUND |
| Brand | SHIVAM PACKAGING |
| Material | PP MAS |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details







| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Material | HDPE |
| Diameter | 40 mm |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details