Surat, Gujarat
GST No. 24ABJFS2367L1ZS
Call 0804730073293% Response Rate
Send Enquiry











| Minimum Order Quantity | 10000 Piece |
| Color | White |
| Material | PP MAS |
| Size | 53 MM |
| Usage/Application | JAR |
| Shape | ROUND FLAT CAP |
| Type | PLASTIC |
| Dimensions | 53 MM |
| Country of Origin | Made in India |
| Diameter | 63mm |
View Complete details






| Minimum Order Quantity | 10000 Piece |
| Diameter | 63mm |
| Material | HDPE |
| Usage/Application | PP Jar |
| Color | Red |
| Dimensions | 63 mm |
| Type | FLAT |
| Brand | SHIVAM PACKAGING |
| Shape | ROUND |
| Size | 63 mm |
View Complete details




| Minimum Order Quantity | 10000 Piece |
| Diameter | 63mm |
| Color | Yellow |
| Usage/Application | PET JAR |
| Shape | FLAT |
| Brand | SHIVAM PACKAGING |
| Material | PP MAS |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details





| Material | PLASTIC PP MATERIAL |
| Color | WHITE |
| Diameter | 46 mm |
| Pattern | DESIGN CAPS |
| Shape | round |
| Size | 46 MM |
| Packaging Type | BAG |
View Complete details




| Minimum Order Quantity | 3000 Piece |
| Usage/Application | Plastic Jar |
| Shape | Round |
| Material | PP |
| Country of Origin | Made in India |
| Cap type | Screw Cap |
| Packaging Type | Packet |
| Cap Diameter | 96 mm |
| Height | 20mm |
| Weight | 19g |
| Seal Type | Induction Wad Or Aluminum Foil |
View Complete details