Surat, Gujarat
GST No. 24ABJFS2367L1ZS
Call 0804730073293% Response Rate
Send Enquiry







| Minimum Order Quantity | 15000 Piece |
| Diameter | 38 mm |
| Color | Green |
| Material | HDPE |
| Usage/Application | Shampoo |
| Shape | Round |
| Brand | SHIVAM PACKAGING |
| Is It Recyclable | Recyclable |
| Neck Size | 38 MM STANDARD |
| Packaging Type | BOX AND BAG |
View Complete details





| Minimum Order Quantity | 25000 Piece |
| Capacity | 60 ML |
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Industrial |
| Size | 60 ML |
| Color | TRANSPARENT |
| Model Name/Number | 60 ML PLAIN MEASURING CUP |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details





| Minimum Order Quantity | 20000 Piece |
| Capacity | 50 ml |
| Diameter | 38 mm |
| Color | White |
| Material | Polypropylene |
| Usage/Application | Sanitizer |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details







| Diameter | 28 mm |
| Color | White |
| Material | HDPE |
| Usage/Application | Sanitizer |
| Shape | Mushroom |
| Bottle Type | Soda Bottle |
| Is It Recyclable | Recyclable |
| Type Of Cap | Bottle Cap |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details









| Minimum Order Quantity | 25000 Piece |
| Capacity | 30 ml |
| Usage/Application | CHEMICAL MEASURING USE |
| Packaging Type | BAG |
| Shape | ROUND |
| Size | 30 ML |
| Brand | SHIVAM PACKAGING |
| Weight | 4.5 |
| Is It Disposable | Non Disposable |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details






| Minimum Order Quantity | 28000 Piece |
| Diameter | 25 mm |
| Color | Blue |
| Material | Polypropylene |
| Usage/Application | Shampoo |
| Shape | Round |
| Brand | SHIVAM PACKAGING |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details









| Minimum Order Quantity | 25000 Piece |
| Capacity | 30 ml |
| Material | PLASTICS |
| Application | CHEMICAL USE |
| Weight | 4.5 |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details