Surat, Gujarat
GST No. 24ABJFS2367L1ZS
Call 0804730073293% Response Rate
Send Enquiry














| Minimum Order Quantity | 25000 Piece |
| Diameter | 38 mm |
| Type | Flip Top Caps |
| Color | White |
| Dimensions | 38 MM |
| Material | Polypropylene |
| Packaging Type | Bag |
| Shape | Round |
| Design | Screw Cap |
| Model Name/Number | 38 MM TABLET CONTAINER CAP |
| Brand | SHIVAM PACKAGING |
View Complete details

| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Diameter | 40 mm |
| Material | HDPE |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details






| Minimum Order Quantity | 1152 Piece |
| Capacity | 50 mL |
| Refillable | Yes |
| Color | White |
| Pattern | Plain |
| Material Grade | Non Food Grade |
| Features | Recyclable, Reusable |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage and Application | Personal Care Products |
View Complete details




| Minimum Order Quantity | 3000 Piece |
| Neck Size | 19mm |
| Material | Hdpe |
| Usage/Application | Industrial |
| Color | Transparent |
| Cap Type | Screw Cap |
| Brand | KAJAL PET CONTAINERS |
| Design Type | ROUND |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details





| Minimum Order Quantity | 600 Piece |
| Country of Origin | Made in India |
| BRAND | SHIVAM PACKAGING |
| USE | GLASS JAR |
| CAP TYPE | SEE THOGH |
| NACK SIZE | 83 MM |
View Complete details






| Diameter | 40 mm |
| Material | HDPE |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details




| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 1000 ml |
| Material | PET |
| Color | TRANSPARENT |
| Packaging Type | PLASTIC LINER PACK |
| Cap Type | SEAL CAP |
| Design Type | PLAIN |
| Shape | ROUND |
| Brand | SHIVAM PACKAGING |
View Complete details










| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Capacity | 500 ml |
| Material | HDPE |
| Color | WHITE |
| Shape | ROUND |
| Cap Type | Dispenser Pump |
| Max Flow Rate | 19 |
| Usage | Shampoo |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details





| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 500 ml |
| Shape | Cylindrical |
| Color | White |
| Cap Type | Screw Cap |
| Pattern | Plain |
| Material Grade | Food Grade |
| Features | Recyclable |
View Complete details




| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Capacity | 200 ml |
| Shape | Round |
| Color | White |
| Neck Diameter | 28 mm |
| Cap Type | Dispenser Pump |
| Pattern | Plain |
| Material Grade | Non Food Grade |
| Features | Reusable, Recyclable |
| Usage and Application | Personal Care Products |
| Neck Size | 25 MM |
View Complete details










| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 100ml |
| Material | PET |
| Shape | Round |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Color | Transparent |
| Brand | PET BOTTLE |
| Product Type | hair oil |
View Complete details









| Capacity | 1000 ML |
| Material | Plastic |
| Color | TRANSPARENT |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Shape | ROUND |
| Design Type | Standard |
| Packaging Type | PLASTIC LINER PACK |
| Size | 1000 ML |
| Usage | hair oil |
View Complete details






| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Capacity | 100ML |
| Color | TRANSPARENT |
| Packaging Type | CARTOON BOX |
| Material | Plastic |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Shape | ROUND |
| Usage | Shampoo |
| Design Type | Standard |
| Size | 500 ML |
View Complete details










| Minimum Order Quantity | 715 Piece |
| Capacity | 200 ML |
| Material | PET |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Color | TRANSPARENT |
| Shape | ROUND |
| Usage | Shampoo |
| Design Type | Standard |
| Cap Size | 19 MM |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details





| Capacity | 250 ML |
| Material | PET |
| Usage/Application | HAIR OIL |
| Color | Transparent |
| Size | 250 ML |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Use For Storage | Oils |
View Complete details




| Capacity | 100ML |
| Material | PET |
| Usage | hair oil |
| Design Type | Standard |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Color | BLACK |
| Shape | ROUND |
| Cap Size | 19mm |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details



| Minimum Order Quantity | 50000 Piece |
| Capacity | 25ml |
| Material | PET |
| Usage/Application | HAIR OIL |
| Color | Transparent |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Size | 25ml |
| Plastic Type | pp plastic material |
| Use For Storage | Oils |
| Brand | Hi-Tech |
View Complete details



| Minimum Order Quantity | 50000 Piece |
| Capacity | 30 ml |
| Material | PET |
| Usage/Application | HAIR OIL |
| Color | Transparent |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Size | 30 ml |
View Complete details





| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 5 L |
| Material | PET |
| Usage/Application | Cooking Oil |
| Shape | Cylindrical |
| Color | Transparent |
| Cap Type | Screw Cap |
| Mouth Diameter | 2.5 inch |
| Packaging Type | Packet |
| Country of Origin | Made in India |
| Handle Type | Butterfly Handle |
View Complete details








| Capacity | 100ML |
| Material | PET |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Color | TRANSPARENT |
| Shape | ROUND |
| Usage | Sanitizer |
| Design Type | Standard |
| Cap Size | 19mm |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details




| Capacity | 250 ML |
| Material | PET |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Color | TRANSPARENT |
| Shape | FLAT |
| Usage | Shampoo |
| Design Type | Standard |
| Cap Size | 28 MM |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details





| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Country of Origin | Made in India |
| TYPE | PHARMA PET |
| SIZE | 1000 ML |
| COLOR | AMBER |
| BRAND | SHIVAM PACKAGING |
| SHAPE | ROUND |
View Complete details






| Minimum Order Quantity | 3000 Piece |
| Country of Origin | Made in India |
| TYPE | PHARMA PET |
| SIZE | 100 ML |
| COLOR | TRANSPARENT, AMBER AND GREEN |
| BRAND | SHIVAM PACKAGING |
| SHAPE | CYLINDRICAL |
| USAGE | PHARMA AND CHEMICAL |
View Complete details